Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2012/2013


Åkare Klass Tävling Datum Placering Poäng


Uppsala


Felicia Andersson Junior Damer (20 st) Elitserietävling 2 2012-09-22 - 2012-09-23 2 104,4
Linnea Bohwalli Junior Damer (20 st) Elitserietävling 2 2012-09-22 - 2012-09-23 7 88,48
Nina Ljungberg Junior Damer (20 st) Elitserietävling 2 2012-09-22 - 2012-09-23 20 71,5


Landvetter


Emelie Fagerlind Senior Damer (7 st) Elitserietävling 1 2012-09-22 - 2012-09-23 7 77,72


Nässjö


Linda Kyrk Ungdom C ( 9 st) Aktiestinsens Höglandsskär 2012-10-13 5


Tibro


Felicia Andersson Junior Damer (18 st) Lars G:s Pokal 2012-10-13 - 2012-10-14 3 101,81
Linnea Bohwalli Junior Damer (18 st) Lars G:s Pokal 2012-10-13 - 2012-10-14 7 87,08
Nina Ljungberg Junior Damer (18 st) Lars G:s Pokal 2012-10-13 - 2012-10-14 18 70,71


Partille


Sofia Bergström Ungdom 13 C (14 st) Isbiten Cup 2012-10-20 3


Ulricehamn


Linn Smith Ungdom C13 Gr1 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 4
Sofia Bergström Ungdom C13  Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 2
Celine Frank MiniorC11-Gr1 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 2
Shaimiran Kherio MiniorC11-Gr1 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 3
Emma Svensson MiniorC11-Gr2(Basic Gr Fri Gr) Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 4
Daniella Tuovinen Minior C11 - (Basic Gr Fri 1) Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 5
Filippa Kåberg Minior C11 - (Basic Gr Fri 1) Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-28 5
Sally Frisk-Nävarp Minior C9 - Grupp 1 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-29 3
Moa Skoog Minior C9 - Grupp 2 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-30 4
Emma Bergström Minior C9 - Grupp 3 Åsundens Pärla 2012-10-27 - 2012-10-31 4


Mariestad


Elsa Lövén Ungdom B13 (19 st) Oxen Cup 2012-10-20 1 27,39
Sandra Eriksson Ungdom B13 (19 st) Oxen Cup 2012-10-20 2 25,45
Marie Karhi Ungdom B13 (19 st) Oxen Cup 2012-10-20 10 18,83
Rebecka Berg Ungdom B13 (19 st) Oxen Cup 2012-10-20 16 15,76
Lisa Holm Ungdom B13 (19 st) Oxen Cup 2012-10-20 17 15,56


Kungsbacka


Elsa Lövén Ungdom B13 (30 st) Kungsbacka Pokalen 2012-10-27 2 26,66
Sandra Eriksson Ungdom B13 (30 st) Kungsbacka Pokalen 2012-10-27 3 23,92
Lisa Holm Ungdom B13 (30 st) Kungsbacka Pokalen 2012-10-27 6 22,05
Rebecka Berg Ungdom B13 (30 st) Kungsbacka Pokalen 2012-10-27 25 15,61


Skövde


Elsa Lövén Ungdom B13 (26 st) Billingetrofén 2012-11-11 1 25,34
Sandra Eriksson Ungdom B13 (26 st) Billingetrofén 2012-11-11 3 24,12
Lisa Holm Ungdom B13 (26 st) Billingetrofén 2012-11-11 11 20,08
Marie Karhi Ungdom B13 (26 st) Billingetrofén 2012-11-11 17 17,34
Rebecka Berg Ungdom B13 (26 st) Billingetrofén 2012-11-11 21 16,08


Älta


Emelie Fagerlind Senior Damer (11 st) Älta Elit Cup 2012-11-10 - 2012-11-11 11 78,94
Felicia Andersson Junior Damer (22 st) Älta Elit Cup 2012-11-10 - 2012-11-11 3 117,96
Linnea Bohwalli Junior Damer (22 st) Älta Elit Cup 2012-11-10 - 2012-11-11 7 90,27
Nina Ljungberg Junior Damer (22 st) Älta Elit Cup 2012-11-10 - 2012-11-11 17 79,31


Örebro


Sandra Eriksson Ungdom B13 yngre (14 st) Vinterhoppet 2012-11-03 1 25,82
Elsa Lövén Ungdom B13 äldre (16 st) Vinterhoppet 2012-11-03 1 25,61
Lisa Holm Ungdom B13 äldre (16 st) Vinterhoppet 2012-11-03 2 21,11


Göteborg


Elsa Lövén Ungdom B13 (16 st) Kristallcupen 2012-11-24 - 2012-11-25 2 23,7


Lund


Felicia Andersson Junior Damer (18 st) Elitserietävling 8 2012-12-01 - 2012-12-02 2 111,74
Linnea Bohwalli Junior Damer (18 st) Elitserietävling 8 2012-12-01 - 2012-12-02 8 85,62
Nina Ljungberg Junior Damer (18 st) Elitserietävling 8 2012-12-01 - 2012-12-02 11 75,92


Tibro


Lisa Holm Ungdom A13 (8 st) Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 8 41,39
Elsa Lövén Ungdom B13 Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 2 26,64
Sandra Eriksson Ungdom B13 Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 3 26,48
Marie Karhi Ungdom B13 Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 7 21,3
Rebecka Berg Ungdom B13 Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 19 17,39
Linda Kyrk Ungdom B13 Tibro Trofén 2012-12-01 - 2012-12-02 21 16,28


Isdala


Filippa Kåberg Minior C gr 3 (11 st) Stjärnspelen 2012-12-01 - 2012-12-02 3
Celine Frank Minior C gr 3 (11 st) Stjärnspelen 2012-12-01 - 2012-12-02 6
Emma Svensson Minior C gr 7 (9 st) Stjärnspelen 2012-12-01 - 2012-12-02 5


Eskilstuna


Viktoria Wiberg Minor C2 (14 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 8
Shamiran Kheiro Minor C2 (14 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 8
Emma Bergström Minor C2 (14 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 8
Moa Skoog Minor C2 (14 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 8
Sofia Bergström Ungdom 13 C3 (13 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 7
Daniella Tuovinen Minor C3 (13 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 3
Filippa Kåberg Minor C3 (13 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 7
Celine Frank Minor C3 (13 st) Sméskäret 2012-11-24 - 2012-11-25 7


Växjö


Felicia Andersson Junior Damer SM-veckan 2012-12-15 3 121,07
Linnea Bohwalli Junior Damer SM-veckan 2012-12-15 16 90,37


Linköping


Sandra Eriksson Ungdom A13 (14 st) LKF Trofén 2013-01-12 8 49,34
Lisa Holm Ungdom A13 (14 st) LKF Trofén 2013-01-12 10 46,73
Elsa Lövén Ungdom B13 (26 st) LKF Trofén 2013-01-12 1 27,2
Rebecka Berg Ungdom B13 (26 st) LKF Trofén 2013-01-12 20 16,48
Linda Kyrk Ungdom B13 (26 st) LKF Trofén 2013-01-12 23 15,15
Emelie Fagerlind Senior Damer (9 st) LKF Trofén 2013-01-12 7 91,68
Linnea Bohwalli Junior Damer (34 st) LKF Trofén 2013-01-12 12 92,22
Nina Ljungberg Junior Damer (34 st) LKF Trofén 2013-01-12 30 77,26


Skövde


Sandra Eriksson Ungdom A13 (21 st) Sankta Helena Trophy 2013-01-05 13 48,99
Lisa Holm Ungdom A13 (21 st) Sankta Helena Trophy 2013-01-05 16 44,95
Linnea Bohwalli Junior Damer (11 st) Sankta Helena Trophy 2013-01-05 1 90,81
Nina Ljungberg Junior Damer (11 st) Sankta Helena Trophy 2013-01-05 9 69,7
Emelie Fagerlind Senior Damer (10 st) Sankta Helena Trophy 2013-01-06 3 95,43


Örebro


Sandra Eriksson Ungdom A13 ( 27 st) ÖKK Trofén 2013-01-26 8 60,96
Lisa Holm Ungdom A13 ( 27 st) ÖKK Trofén 2013-01-26 20 49,27


Alingsås


Rebecka Berg Ungdom B13 (28 st) Nolhallapokalen 2013-02-03 13 19,82
Sofia Bergström Ungdom B13 (28 st) Nolhallapokalen 2013-02-03 14 19,71
Marie Karhi Ungdom B13 (28 st) Nolhallapokalen 2013-02-03 17 19,11
Linda Kyrk Ungdom B13 (28 st) Nolhallapokalen 2013-02-03 19 18,02


Island


Felicia Andersson Junior Damer (20 st) Nordics 2013 2013-01-31 - 2013-02-03 9 105,19


Tibro


Filippa Kåberg Minior C gr 1 (14 st) Tibro Star 2013-02-02 7
Emma Bergström Minior C gr 1 (14 st) Tibro Star 2013-02-02 8
Celine Frank Minior C gr 1 (14 st) Tibro Star 2013-02-02 8
Moa Skoog Minior C gr 1 (14 st) Tibro Star 2013-02-02 8
Emma Svensson Minior C gr 2 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 2
Malin Hellberg Minior C gr 2 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 3
Sally Frisk-Nävarp Minior C gr 2 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 5
Viktoria Wiberg Minior C gr 2 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 5
Sara Jonasson Minior C gr 3 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 5
Carl-Hampus Karnell Minior C gr 3 (9 st) Tibro Star 2013-02-02 5
Linn Smith Ungdom 13 C (11 st) Tibro Star 2013-02-02 4


Lidköping


Shamiran Kheiro Minior C 2 (11 st) Läcköstjärnan 2013-01-19 1
Emma Svensson Minior C 2 (11 st) Läcköstjärnan 2013-01-20 5
Daniella Tuovinen Minior C 3 (10 st) Läcköstjärnan 2013-01-21 2
Filippa Kåberg Minior C 3 (10 st) Läcköstjärnan 2013-01-22 3
Emma Bergström Minior C 3 (10 st) Läcköstjärnan 2013-01-23 6
Celine Frank Minior C 3 (10 st) Läcköstjärnan 2013-01-24 6


Uddevalla


Sofia Bergström Ungdom B13 (28 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 18 18,72
Marie Karhi Ungdom B13 (28 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 19 18,7
Rebecka Berg Ungdom B13 (28 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 21 18,41
Linda Kyrk Ungdom B13 (28 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 24 17,21
Sandra Eriksson Ungdom A13 (6 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 1 55,39
Elsa Lövén Ungdom A13 (6 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 2 54,9
Lisa Holm Ungdom A13 (6 st) Pro One Pokalen 2013-02-16 3 50,55


Trollhättan


Sandra Eriksson Ungdom A13 (10 st) Trollungen 2013-02-24 3 52,73
Elsa Lövén Ungdom A13 (10 st) Trollungen 2013-02-24 7 46,39
Lisa Holm Ungdom A13 (10 st) Trollungen 2013-02-24 6 48,86
Sofia Bergström Ungdom B13 (17 st) Trollungen 2013-02-24 13 16,75
Rebecka Berg Ungdom B13 (17 st) Trollungen 2013-02-24 5 21,29
Linda Kyrk Ungdom B13 (17 st) Trollungen 2013-02-24 11 18,81


Helsingborg


Felicia Andersson Junior Damer (17 st) Sundscupen 2013-03-03 1 118,84
Linnea Bohwalli Junior Damer (17 st) Sundscupen 2013-03-03 4 99,4
Nina Ljungberg Junior Damer (17 st) Sundscupen 2013-03-03 15 76,33


Skövde


Filippa Kåberg Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 1
Celine Frank Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 2
Carl-Hampus Karnell Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 3
Daniella Tuovinen Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 4
Shamiran Kheiro Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 5
Sally Frisk-Nävarp Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 6
Moa Skoog Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Viktoria Wiberg Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Emma Svensson Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Malin Hellberg Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Emma Bergström Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Sara Jonasson Minior C (12 st) KM Skövde KK 2013-03-03 7
Rebecka Berg Ungdom 13 C B (5 st) KM Skövde KK 2013-03-03 1
Sofia Bergström Ungdom 13 C B (5 st) KM Skövde KK 2013-03-03 2
Linda Kyrk Ungdom 13 C B (5 st) KM Skövde KK 2013-03-03 3
Marie Karhi Ungdom 13 C B (5 st) KM Skövde KK 2013-03-03 4
Linn Smith Ungdom 13 C B (5 st) KM Skövde KK 2013-03-03 4
Sandra Eriksson Ungdom 13 A (2 st) KM Skövde KK 2013-03-03 1
Lisa Holm Ungdom 13 A (2 st) KM Skövde KK 2013-03-03 2


Skövde


Daniella Tuovinen Minor B (4 st) Billingestjärnan 2013-03-09 1
Marie Karhi Ungdom 13 B (4 st) Billingestjärnan 2013-03-09 1
Rebecka Berg Ungdom 13 B (4 st) Billingestjärnan 2013-03-09 3
Sofia Bergström Ungdom 13 B (4 st) Billingestjärnan 2013-03-09 3
Linn Smith Ungdom 13 C (14 st) Billingestjärnan 2013-03-09 4
Viktoria Wiberg Minor C1 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Malin Hellberg Minor C2 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Shamiran Kheiro Minior C3 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 1
Emma Bergström Minior C3 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Moa Skoog Minior C3 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Sally Frisk-Nävarp Minior C3 (9 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Filippa Kåberg Minor C5 (10 st) Billingestjärnan 2013-03-09 1
Carl-Hampus Karnell Minor C5 (10 st) Billingestjärnan 2013-03-09 5
Celine Frank Minor C5 (10 st) Billingestjärnan 2013-03-09 6
Emma Svensson Minor C5 (10 st) Billingestjärnan 2013-03-09 6
Sara Jonasson Minor C5 (10 st) Billingestjärnan 2013-03-09 6


Västra Frölunda


Sandra Eriksson Ungdom 13 A (21 st) VFKK Kristallen 2013-03-10 5 54,33
Lisa Holm Ungdom 13 A (21 st) VFKK Kristallen 2013-03-10 8 52,59


Mölndal


Rebecka Berg Ungdom 13 B (25 st) Mölndalscupen 2013-03-16 - 2013-03-17 8 21,11
Sofia Bergström Ungdom 13 B (25 st) Mölndalscupen 2013-03-16 - 2013-03-17 21 16,53
Daniella Tuovinen Minior B (26 st) Mölndalscupen 2013-03-16 - 2013-03-17 18 12,31


Tibro


Elsa Lövén Ungdom 13 A (29 st) Tibro Pokalen 2013-03-16 - 2013-03-17 15 49,53
Lisa Holm Ungdom 13 A (29 st) Tibro Pokalen 2013-03-16 - 2013-03-17 17 48,85
Sandra Eriksson Ungdom 13 A (29 st) Tibro Pokalen 2013-03-16 - 2013-03-17 18 47,19


Mariestad


Sally Frisk-Nävarp Minior C1 (12 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 5
Hanna Barwich Minior C1 (12 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 7
Malin Hellberg Minior C1 (12 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 7
Viktoria Wiberg Minior C2 (12 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 7
Elsa Larsson Widell Minior C2 (12 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 7
Sara Jonasson Minior C3 (8 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 5
Celine Frank Minior C3 (8 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 5
Carl-Hampus Karnell Minior C3 (8 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 5
Shamiran Kheiro Minior C4 (9 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 3
Moa Skoog Minior C4 (9 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 4
Emma Svensson Minior C4 (9 st) Vänerns Pärla 2013-03-23 5


Skövde


Felicia Andersson Junior Damer (12 st) Elitseriefinalen 2013-04-05 - 2013-04-07 2 116,18


Bromma


Felicia Andersson Junior Damer (24 st) SKF Trofén 2013-03-22 - 2013-03-24 2 105,96
Linnea Bohwalli Junior Damer (24 st) SKF Trofén 2013-03-22 - 2013-03-24 7 94,51

Uppdaterad: 01 OKT 2013 21:09 Skribent: Dan-Erik Bergström

Postadress:
Skövde KK - Konståkning
Billingehov
54142 Skövde

Besöksadress:
Billingehov
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info