Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2009/2010


Hösttävling i Halmstad 3 - 4 oktober 
Elitserie
Ungdom A 13 år (15 st)
6. Anna Karlsson 64,06
11. Nina Ljungberg 57,25
15. Elin Nilsson 46,1
Kungsbackapokalen 10 - 11 oktober 
Elitserie
Senior A (12)
5. Emelie Fagerlind 88,62
Junior A (24 st)
5. Felicia Andersson 84,92
11. Ellen Samuelsson 75,85
Läcköpokalen i Lidköping 10 oktober 
Klubbtävling endast friåkning
Junior A (1 st)
1. Caroline Fagerlind 40,52
Ungdom A 15 (3 st)
2. Eveliina Uimonen 30,62
Ungdom B 13 (10 st)
7. Madeleine Ström 15,32
Österskäret i Österåker 17 - 18 oktober 
Elitserie
Senior A (12 st)
4. Emelie Fagerlind 90,19
Ungdom A 13 (8 st)
1. Nina Ljungberg 73,21
6. Anna Karlsson 66,81
8. Elin Nilsson 48,6
Lars G:s Pokal 24-25 oktober
Elitserie
Senior A (15 st)
8. Emelie Fagerlind 81,9
Junior A (19 st)
3. Felicia Andersson 87,1
8. Ellen Samuelsson 75,82
Ungdom A 13 år (9 st)
3. Anna Karlsson 69,34
4. Nina Ljungberg 67,24
Tunabyggentrofén i Borlänge 31/10 - 1/11
Elitserie
Junior A (23 st)
9. Felicia Andersson 83,95
16. Ellen Samuelsson 74,79
Consensus Cup i Örebro 31 oktober
Stjärntävling
Minior C1 (13 st)
7. Marie Karhi
7. Sofia Bergström
7. Sandra Eriksson
Tyresö Cupen i Tyresö 7 - 8 november
Elitserie
Senior A (13 st)
6. Emelie Fagerlind 82,92
Junior A (20 st)
5. Felicia Andersson 86,25
16. Ellen Samuelsson 70,92
Ungdom A 13 (9 st)
4. Anna Karlsson 70,2
8. Nina Ljungberg 61,4
Sankta Helena Trophy i Skövde 14 - 15 november
A-tävling
Senior A (3 st)
1. Emelie Fagerlind 93,06
Junior A (18 st)
4. Ellen Samuelsson 74,78
Ungdom A 15 (18 st)
4. Eveliina Uimonen 59,3
Ungdom A 13 (16 st)
12. Elin Nilsson 46,05
Inges Minnestävling i Helsingborg 28 - 29 november 
A-tävling
Senior A (6 st)
2. Emelie Fagerlind 89,07
Junior A (18 st)
4. Felicia Andersson 83,8
15. Caroline Fagerlind 65,02
Adventsstjärnan i Alingsås 28 november
Stjärntävling
Minior C grupp 2 (8 st)
5. Sofia Bergström
Minior C grupp 3 (8 st)
4. Sandra Eriksson
5. Marie Karhi
Laxhoppet i Mörrum 12 - 13 december
A-tävling
Ungdom A 15 (10 st)
9. Eveliina Uimonen 50,54
SM/RM i Linköping 16 - 20 december
Senior A (15 st)
8. Emelie Fagerlind 85,91
Junior A (30 st)
10. Felicia Andersson 89,38
Ungdom A 13 (18 st)
6. Anna Karlsson 73,86
8. Nina Ljundberg 72,44
Ernst & Young Pokalen i Uddevalla 9 - 10 januari
A-tävling
Junior A (18 st)
1. Felicia Andersson 86,17
6. Ellen Samuelsson 70
17. Caroline Fagerlind 56,45
Ungdom A 15 (22 st)
16. Eveliina Uimonen 50,8
Ungdom A 13 (14 st)
1. Nina Ljungberg 72,68
13. Elin Nilsson 45,02
LKF-Trofén i Linköping 16 - 17 januari
Elitserietävling
Senior A (12 st)
8. Emelie Fagerlind 78,88
Värendspiruetten i Växjö 23 januari
A-tävling
Ungdom A 13 (7 st)
3. Elin Nilsson 54,44
Lilla Paris Cupen i Vänersborg 23 januari
Stjärntävling
Minior C gr 2 (16 st)
5. Marie Karhi
Minior C gr 3 (16 st)
9. Sofia Bergström
9. Sandra Eriksson
Gudrun Lindmarks Trofén 30 - 31 januari
Elitserietävling
Junior A (19 st)
14. Ellen Samuelsson 69,47
Ungdom A 13 (11 st)
5. Nina Ljungberg 67,39
9. Anna Karlsson 64,73
Trollcupen i Trollhättan 6 - 7 februari
Elitserietävling
Senior A (9 st)
2. Emelie Fagerlind 86,54
Junior A (20 st)
5. Felicia Anderseson 86,9
20. Ellen Samuelsson 57,42
Ungdom A 13 år (12 st)
2. Nina Ljungberg 74,7
4. Anna Karlsson 73,57
Sommarlandsstjärnan i Skara 7 februari 
Stjärntävling
Minior C (18 st)
9. Sofia Bergström
10. Rebecka Berg
10. Marie Karhi
10. Sandra Eriksson
Stenungsundspokalen I Stenungsund 6-7 mars
A-tävling
Junior A (11 st)
4. Caroline Fagerlind 68,38
Ungdom A 15 år (26 st)
15. Eveliina Uimonen 55,18
Ungdom A 13 år (14 st)
2. Nina Ljungberg 71,17
9. Elin Nilsson 55,92
A-DM i Alingsås 13-14 mars
Klubbtävling
Senior A (6 st)
4. Emelie Fagerlind 85,98
Junior A (16 st)
2. Felicia Andersson 91,89
7. Caroline Fagerlind 76,06
10. Ellen Samuelsson 70,88
Ungdom A 15 år (18 st)
11. Eveliina Uimonen 58,55
Ungdom A 13 år (18 st)
1. Anna Karlsson 74
3. Nina Ljungberg 71,84
8. Elin Nilsson 58,5
SKF-Trofén i Malmö 19-21 mars
A-tävling
Senior A (18 st)
8. Emelie Fagerlind 87,28
Junior A (19 st)
8. Felicia Andersson 89,12
Vänerns Pärla Mariestad 28 mars
Stjärntävling
Minior C1 (7 st)
4. Sofia Bergström
Minior C2 (8 st)
2. Marie Karhi
3. Sandra Eriksson
5. Rebecka Berg
Elitseriefinal i Örebro 9-11 april
Senior A (11 st)
7. Emelie Fagerlind 88,59
Junior A (18 st)
10. Felicia Andersson 87,88
Ungdom A 13 år (8 st)
5. Nina Ljungberg 71,15
Uppdaterad: 30 JUN 2010 14:50 Skribent: Dan-Erik Bergström


 

Lorentzon


Skaraborgs storkök




Assemblin



Wibergs Web


Lorentzon styr


CEJN AB




Y Frank AB Skövde


Grönsakshuset Skövde



MP Skating


Postadress:
Skövde KK - Konståkning
Billingehov
54142 Skövde

Besöksadress:
Billingehov
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info