Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007/2008


TÄVLINGSRESULTAT SÄSONGEN 2007-2008
Hösttävling i Helsingborg 22-23 september
Junior A (17 st)
1. Emelie Fagerlind
4. Ellen Samuelsson
6. Sandra Reimer
Isknallen Borås 22-23 september
Minior A (9 st)
1.Nina Ljungberg
4. Anna Karlsson
5. Elin Nilsson
5. Tilda Alteryd
5. Madeleine Ström
Ungdom B 13 (10 st)
6. Evelina Uimonen
Sverigepokalen Sundsvall
Junior A (24 st)
7. Emelie Fagerlind
11. Ellen Samuelsson
13. Sandra Reimer
Vänerns Pärla Mariestad 6 oktober
Minior A
1. Nina Ljungberg
3. Anna Karlsson
4. Elin Nilsson
5. Madeleine Ström
Ungdom B (11 st)
6. Evelina Uimonen
Minior C (96-98)
1. Felicia Eriksson
A-DM i Lidköping 13-14 oktober
Junior A (11 st)
3. Emelie Fagerlind
6. Sandra Reimer
7. Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (18 st)
2. Felicia Andersson
3. Caroline Fagerlind
9. Elinore Fahlgren
Ungdom A 13 år (6 st)
4. Malin Bardh
Uddevallapokalen 27-28 oktober 2007
Junior A (24 st)
1. Emelie Fagerlind
11. Sandra Reimer
Ungdom A 15 år (19 st)
4. Caroline Fagerlind
Ungdom A 13 år (14 st)
8. Malin Bardh
Götalandsmästerskapen i Halmstad 9-11 november 2007
Junior A (24 st)
6. Emelie Fagerlind
10. Sandra Reimer
11. Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (24 st)
5. Felicia Andersson
7. Caroline Fagerlind
Ungdom A 13 år (24 st)
15. Malin Bardh
Emelie, Felicia och Caroline kvalificerade till SM.
Senare även Sandra.
Lars G:s Pokal 24-25 november 2007
Junior A (20 st)
7. Sandra Reimer
12. Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (13 st)
2. Felicia Andersson
5. Caroline Fagerlind
Partille Trophy 1 december 2007
Minior A grupp 1 (11 st)
4. Elin Nilsson
10. Madeleine Ström
Minior A grupp 2 (10 st)
2. Nina Ljungberg
SM-veckan i Göteborg 6 - 10 december 2007
Junior A (24 st)
8. Emelie Fagerlind
18. Sandra Reimer
Ungdom A 15 år (21 st)
14. Felicia Andersson
19. Caroline Fagerlind
LKF-Trofén Linköping 12 - 13 januari 2008
Junior A (22 st)
10. Sandra Reimer
11. Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (14 st)
6. Malin Bardh
7. Elinore Fahlgren
Minior A (21 st)
1. Anna Karlsson
7. Elin Nilsson
Ungdom B 13 år (21 st)
9. Evelina Uimonen
Trollcupen i Trollhättan 2 - 3 februari 2008
Junior A (14 st)
4. Emelie Fagerlind
5. Sandra Reimer
7 Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (17 st)
2. Felicia Andersson
6. Caroline Fagerlind
Ungdom A 13 år (20 st)
12. Malin Bardh
Lerums-Cupen 9 - 10 februari 2008
Minior A (14 st)
1. Anna Karlsson
5. Elin Nilsson
13. Madeleine Ström
Ungdom B 13 år
1. Evelina Uimonen
SKF-Trofén i Stockholm 15 - 17 februari 2008
Senior A (18 st)
10. Sandra Reimer
Junior A (19 st)
8. Emelie Fagerlind
Ungdom A (18 st)
8. Felicia Andersson
Vintercupen Örebro 23 februari 2008
Minior A (16 st)
3. Elin Nilsson
4. Nina Ljungberg
Minior Cup i Tibro 23 februari 2008
Klass A:1 (12 st)
4. Denise Kavak
4. Sandra Eriksson
4. Julia Häll
Klass A:2 (13 st)
4. Marie Karhi
4. Sara Strömberg
4. Hanna Levander
Klass C:1 (16 st)
4. Vera Pawlowska
Klass C:2 (14 st)
4. Emma Källner
Ernst & Young Pokalen i Uddevalla 1 mars 2008
Minior (13 st)
1. Anna Karlsson
3. Nina Ljungberg
4. Elin Nilsson
10. Madeleine Ström
Ungdom B (12 st)
1. Evelina Uimonen
Structor Cup i Örebro 8-9 mars 2008
Junior A (19 st)
3. Sandra Reimer
12. Ellen Samuelsson
Ungdom A 15 år (24 st)
9. Caroline Fagerlind
19. Elinore Fahlgren
Ungdom A 13 år (12 st)
8. Malin Bardh
Klubbmästerskap 2008 i Skövde
Klass A Klass B
1. Sandra Eriksson 1. Emma Källner
2. Julia Häll 2. Vera Pawlowska
3. Hanna Levander 3. Kajsa Carlsson
4. Johanna Andersson 4. Lina Marmefelt
4. Nikki Brockmar 4. Izabelle Almqvist
4. Marilyn Toftby 4. Sofia Bergström
4. Marie Karhi 4. Emelie Höglund
4. Denise Kavak 4. Frida Kasari
4. Sara Strömberg 4. Kristina Ivanova
4. Maja Adler
4. Nicole Saklanti
Det finns inga bilder/dokument att visa.


 

Lorentzon


Skaraborgs storkök




Assemblin



Wibergs Web


Lorentzon styr


CEJN AB




Y Frank AB Skövde


Grönsakshuset Skövde



MP Skating


Postadress:
Skövde KK - Konståkning
Billingehov
54142 Skövde

Besöksadress:
Billingehov
54142 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info